Godziny otwarcia ekomuzeum w sezonie letnim i zimowym

Redakcja

26 marca, 2024
Muzeum jest czynne przez cały rok. Od maja do września można je zwiedzać we wtorki, czwartki i soboty w godz. 10.00-18.00, a w piątki i niedziele w godz. 11.00-19.00. W sezonie zimowym (od października do kwietnia) Ekomuzeum można zwiedzać tylko w soboty w godz. 12.00-15.00. W poniedziałki, wtorki i środy – w okresie zimowym nieczynne dla zwiedzających.

Ekomuzeum atrakcje

  • Tradycje kulturowe regionu: W Ekomuzeum w Bieszczadach można dowiedzieć się więcej o tradycjach bieszczadzkich, takich jak zbieranie grzybów i ziół leczniczych, wypiek chleba czy produkcja wyrobów wełnianych.
  • Maszyny rolnicze: Ekomuzeum w Bieszczadach to miejsce, w którym można dowiedzieć się więcej o maszynach rolniczych używanych w tym regionie.
  • Stroje ludowe: Ekomuzeum w Bieszczadach to miejsce, w którym można dowiedzieć się więcej o strojach ludowych z różnych regionów Polski.

Ekomuzeum zwiedzanie

Ekomuzeum w Bieszczadach to świetne miejsce, by dowiedzieć się więcej o bogatej historii i folklorze Bieszczad. Jest to wspaniałe miejsce, które warto odwiedzić bez względu na porę roku. W miesiącach letnich Ekomuzeum jest doskonałym miejscem do poznawania tradycji ludowych i historii regionu, natomiast w miesiącach zimowych jest to świetne miejsce do poznawania kultury regionu w ciepłych pomieszczeniach. Ci, którzy odwiedzą Ekomuzeum w Bieszczadach, będą mogli dowiedzieć się więcej o bogatej historii i kulturze tego regionu. Ekomuzeum to miejsce, w którym można poczuć się blisko natury. Warto odwiedzić Ekomuzeum z rodziną i przyjaciółmi. Wyjedziecie stąd z mnóstwem wrażeń i wiedzy o dziedzictwie przyrodniczym. Ekomuzeum jest czynne przez cały rok. W lecie jest czynne codziennie, a w zimie w każdą sobotę. Warto je odwiedzić, bo jest bezpłatne.

Ekomuzeum co warto zobaczyć?

Ekomuzeum w Bieszczadach mieści się w odrestaurowanym budynku gospodarczym. Na parterze znajduje się sala z ekspozycjami związanymi z kolekcją maszyn rolniczych, powyżej sala z ekspozycją strojów ludowych i innych eksponatów związanych z kulturą ludową. Specjalne pomieszczenie poświęcone jest ekspozycji książek i publikacji związanych z tematyką ekologiczną. Do najciekawszych atrakcji, które warto odwiedzić w Ekomuzeum, należą: Stroje ludowe regionu: stroje Bieszczad, Podhala i innych regionów Polski,

Polecane: